5901 BLACK VERMONT
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 5901 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | BAMBU' |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 332cm / 131inch |
| Height | 147cm / 58inch |
| Thickness | 1.2cm / ½inch |
| Weight | 200kg |
| Block | 5901 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | HONED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 7 |
| Length | 332cm / 131inch |
| Height | 147cm / 58inch |
| Thickness | 1.2cm / ½inch |
| Weight | 200kg |
| Block | 5901 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | rigato |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 3 |
| Length | 332cm / 131inch |
| Height | 147cm / 58inch |
| Thickness | 1.2cm / ½inch |
| Weight | 200kg |
| Block | 5901 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | RAW |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 332cm / 131inch |
| Height | 147cm / 58inch |
| Thickness | 1.2cm / ½inch |
| Weight | 200kg |
| Block | 5901 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | BAMBU' |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 323cm / 127inch |
| Height | 147cm / 58inch |
| Thickness | 1.2cm / ½inch |
| Weight | 200kg |
| Block | 5901 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 11 |
| Length | 320cm / 126inch |
| Height | 140cm / 55inch |
| Thickness | 1.2cm / ½inch |
| Weight | 200kg |
| Block | 5901 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 3 |
| Length | 320cm / 126inch |
| Height | 147cm / 58inch |
| Thickness | 1.2cm / ½inch |
| Weight | 200kg |
| Block | 5901 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | LEATHER |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 2 |
| Length | 320cm / 126inch |
| Height | 147cm / 58inch |
| Thickness | 1.2cm / ½inch |
| Weight | 200kg |
| Block | 5901 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | LEATHER |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 2 |
| Length | 310cm / 122inch |
| Height | 130cm / 51inch |
| Thickness | 1.2cm / ½inch |
| Weight | 200kg |